Istorija
 

Pyplių ūkis yra įsikūręs Pyplių kaime šalia įdomiausio ir gražiausio Suvalkijoje Pyplių piliakalnio. Ir kaimas, ir piliakalnis turi savo ypatingą istoriją. Iš čia ir kilo unikalus mūsų ūkio pavadinimas. Neatsitiktinai šis šimtmečių šimtmečius skaičiuojantis kaimas ir tūkstantmečius menantis piliakalnis įpareigoja mus, ūkininkus, išsaugoti mūsų vietines tradicijas ir papročius.
 

Pyplių kaimas
Šiandien Pypliai yra gyvenvietė Kauno rajone, kairiajame Nemuno krante, priešais Nevėžio žiotis, 4 km į pietryčius nuo Kačerginės. Pyplius būtina aplankyti ne tik dėl šalia esančio piliakalnio. Dėl ypatingos gamtos ši vieta mėgstama ir poilsiautojų, todėl gausu turistinių sodybų. Kviečiame visus apsilankius šiose apylinkėse – ir svečius, ir vietinius gyventojus – užsukti ir paragauti ypatingų vietinių ūkio pagamintų gėrybių.
 
 

Pyplių piliakalnis


Pyplių piliakalnis yra į šiaurę nuo Pyplių, kairiajame Nemuno krante, netoli Nevėžio žiočių, tarp dviejų daubų, viename iškyšulyje. Pasiekiamas iš plento  140  Kaunas–Zapyškis–Šakiai  pasukus į Kačerginę, iš šio plento, miško pradžioje – į dešinę šiaurės rytų kryptimi lauko keliu 1 km, pravažiavus 2 sodybas dešinėje (ties antrąja kelias praeina visai šalia tvarto) – dar už 300 m yra priekyje.  Plačiau...
 
 
 

Istorija

Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad Pyplių kaimo vietoje žmonių gyventa dar prieš Kristų. Tai rodo XI – X a. ir XVI – XII a. prieš Kristų dirbinių, trijų stovyklų liekanos. Manoma, kad XIII a. Pypliai buvo karališkasis kaimas.


Tradicijos

Pyplių kaimas ir piliakalnis – mėgstama ir dažnai mokslininkų turistų, keliautojų lankoma vieta, čia vyksta įvairūs renginiai (minimos Vėlinės, Rasos, švenčiama Baltų vienybės diena, Pilėnų gynėjų atminimo šventė).


Lanktynos vietos

Viešėdami pas mus būtinai aplankykite Pyplių kultūrinį draustinį, gamtos paminklą – Karvelių ąžuolą ir greta augantį Kačerginės mišką.

Bendruomenė

Pyplių kaimo gyventojai labai draugiški ir kaimyniški. Laisvomis nuo darbų dienomis ir vakarais vietiniai gyventojai buriasi Ringaudų bendruomenės centre, kuriame šoka, dainuoja ir lietuviškas tradicijas saugo tiek vaikai, tiek suaugusieji.